...hakkab aasta otsa lõppema vol 1...

Natuke novembrit ja juba on detsember. Ilm on talv kuigi kalender seda nagu ei kinnita aga tegelikult on detsember ikka enamasti talv. Jah tõesti mitte alati. vahepeal on olnud mitmed aastad jaanuarini või lausa lõpuni lumeta. tänavu on nagu eelminegi. Lumi mats maja ja nii jääbki, loodetavasti sest seda nimetut tatiaega ka ei ihalda. Temperatuur võiks selle -3C juures püsidagi aga nii palju ka ei anta. Lubatakse lausa üle -10 C pakast lähiöödeks. Õudne, eksole. 

Viimane novembri päev (30.11) pime, pilves ja sajune

Max süütas tulukesed silmis, et päeva valgustada
Õues oli sedamoodi. Vahepeal sadas ka sellist tõelist aeglast ja suureräitsakalist jõululund


Täiesti oleks unustanud. Novembri viimastel päevadel said lõplikult valmis ka uued keldri sisemised uksed. Meie kelder on väga niiske ja mistahes puidust uksi kulus nagu muda. Seekordsed siis 3 x-st kihtplastist alumiiniumraamistuses. need peaks nüüd küll surmani vastu pidama. keldri koristamiseks läheb ilmselt alles kevadel. Kesse nüüd selle talvega enam. Kui just mõnel leebel talvepäeval igavus ei tapa. Igasugu imelikke asju ju juhtub.
ühelt poolt

ja teiselt poolt

Mina olen rahul. Saab jälle keldris saaki hoidma hakata ja kartulid ostsime otse kasvatajalt, pole seda ammu enam teinud.

Detsembri esimene päev (01.12) tervitas päikesepaistega.
Maxi ainitine pilk seisab linnu tv-l, tundub et ta pea koosneb valdavalt kõrvadest. Potsataja.

Õues on ilus. Talvel ongi õues kogu aeg ilus. Süütult valge, maal muidugi. Linnarahvast ei kadesta põrmugi.
Peaks minema ja sellele mütsile vao sisse vajutama, saaks papaahha

Tahtsin pildistada puukoristajat ja väike-kirjurähni aga läks nagu alati ja sain tihase

Pildistasin meie jõuluilu ka päevavalguses ja tõesti, polegi kõige hullem

Ja, et talvetunne oleks täiuslik, siis 02. ja 03. 12 päikesetõusud saavutasid temperatuuri languse -15 C ni. Pealegi esitles loodus mõlemal päeval ka selle talve esimest härmatist. Nüüd on puudu veel üks ekstreemne lumetuisk aga selle võib minu poolest ka vahele jätta. Mõeldes teelistele, sest iseenesest on üks tõsine lumetorm lahe värk. 

Tabasin teolt ka rähni, kes pani rasva kahe nokapoolega, kahjuks telefoniga. Küll tuleb ka puukoristaja kord.

Lihtsalt imearmas, eriti nunnu on kollane mänd

kõik järgnevad pildid on kas minu ülemise korruse käsitöötoolist või vähemalt sellest aknast. ma saa täiesti aru kui nii mõnigi kadedusest roheliseks läheb aga need kes teavad ja tunnevad võivad alati liituda. Meil seal veel üks tugitool ja kušetilt saab ka imetleda.
enne päikesetõusu

tõuseb

päike on tõusnud


Et jõulumunade ülejääk oli veel kapi otsa panemata tegin tagatoa lauale ühe väikese. (Kõik on tahvlinätsuga kinnitatud, et kiisude käpad laiali ei lööks ja nad neid ära ei veeretaks. Pärast otsi jaanipäevani taga.

Kevadel käest pandud (loomulikult lootusega, et vihmapäevadel saab jätkata aga vihmapäevi vaid 2 vist oligi, sellist arvestatavat)sokid sõbrale said valmis aga ma pole väga kindel, et need ka sobivad. Eks siis ole näha kui ta need kätte saab. Alati saab uued ja paremad teha.

Väga teravalt kerkis esile ideede puudus. Ei mingit suurt soovi ega õhinat midagi teha. Lõpuks lapates oma lõngatagavara meenus, et tagatoa heledale diivanile lubasin istumispatjadele katted teha ja kuna jämedat lõnga on vahepeal laekunud (Tiina-Mari, Riina, Tiina) hakkan usinasti punuma. Mis muud see heegeldamine on ui konksuga punumine.

04.12 Jäänud on vaid -4C, ajab lund katustelt alla, peaks sulale minema. 

05.12-09.12 Ilma kohta võib öelda, et langeb lund, langeb lund langeb lund. Lausa uputab. Ilus on aknast vaadata aga samas tähendab see inimestele lõputut lumerookimist, pidevat libedust, halba nähtavust ja sadat muud ohtu liikluses. Samas hordide viisis suusainimesi on õnnelikud ja kui oleks võimu minna metsarajale suusatama siis oleks ikka täielik esteetikalaks garanteeritud. Ja lapsed. Millised kelgu ja muud lumerõõmud.  Õnneks on tuult ka olnud ja okaspuud ei ole veel liiga suure koorma all välja arvatud need mis üldse enam välja ei paista aga ega see neid häiri ka. Üks tugevama tuulega öö tegi vallatuid tuulevaale.
sama koht päevase vahega

ja veel
jäljed kuuluvad Sassile

ja et lumerohkus oleks põhjalikult fikseeritud, siis

kivila hakkab kaduma

klõps ülevalt aknast


Esimene kate sai valmis. Kohe saab teine ka. Esimese servaga panin puusse. Ei tea kus need mõtted vahepeal uitavad. Oleks pidanud punane olema. Aga harutama ka ei viitsinud enam hakata. eks tuleb veel mõne padja esiserv pruun teha.Kui Max arvab, et keegi ei näe


10.12 Imeilus talvepilt. Mitte täiuslik, sest päike meieni läbi udu ei küündinudki täna aga härmatist muudkui lisandub. Kaunis jahedaks ka on läinud, lausa -8C. Lubatakse esmaspäevaks koledat tuisuilma. Eks siis tuleb oodata ja vaadata, ehk ei lähe nii hulluks. Ma olen paadunud ja parandamatu optimist.

.

2 kommentaari:

  1. Sokid on šedööver. Peab enne harjutama kui sellised järgi oskab kududa. Esimene katsetus igatahes jäi minul küll pooleli. :) Aga Sassi silmatuled on ägedad.

    VastaKustuta
  2. Nüüd on siis see lumetorm ka käes! Ma ei tea, kuidas lõunapool, kuid pealinnas on hetkel küll tõeline purgaa lahti!
    Päikesetõusu kaadrid on imelised!

    VastaKustuta