...aasta hakkab lõppema vol2...11.12 juba eile kogunes härmatis ja täna muinasjutt akna taga. Usutagu või mitte aga see hommik oli sinine ja seda ei täheldanud üksi mina. Oli teisigi.

12.12 Ükski asi pole igavene ja eilne ilu asendus tuisuga, mis iseenesest ka ilus kui seda soojast ja turvalisest toast jälgida. Õnneks meie kandis seda tõelist lubatud purgaad ei tulnud aga lud sadas ja olemasolevat paigutas tuul ringi.Üritasin tuisku ka jäädvustada aga ega see eriti ei õnnestunud. Pidanuks õue minema aga haa, otsigem lolli, eksole.
Sain teise katte valmis. Lõngad said otsa. Ootan Karnaluksist uusi. Jääkidest saan veel ühele padjale katte teha, et uue kontseptsiooniga sobiks.

13.12 Peale tuisku.
Sassi rada, tema on ainuke vapper, kes nina õue pistab. Kasvõi natuke.
Aga enamasti on iga kaslane oma lemmikkohas lebos. Kusti kummardab enim kaminat. Max avastas vana tooli enne kui jõudsime välja visata (on õhkpumba all) ja Sass armastab väga tatrapatja.14.12 Milline vaheldusrikkus. Päike on järgmine ime. Igal päeval oma. Tõsi, pealelõunaks jõudsid taas lumepilved kohale aga siiski on päike üle pika aja nähtud ja kahtlused selle olemasolust hajutatud. 
kitsed pole tõesti veel aeda külastanud, neid potikesi on päris palju ja strateegilistes kohtades eriti

15.12- 18.12
On olnud päikest ja lumesära, kerget jõululund aga nii vähe, et mingit olulist lumelisa pole õnneks olnud. Temperatuurid -6 -8 C vahel. Normaalne talv kuigi kalendritalv pole veel alanudki. Lubatakse suurt sula. Päris nii suurt, et must maa jääb küll ei tahaks. 
Padi sai valmis. Esimesed 5 raamatut Mirkost laenutatud ja loetud. Sõpru kiusatud, et head lugemisvara leida. 
Padi siit ja sealt. Nagu ikka läheb mul värvidega lappama. Aga seekord on see objektiivne paratamatus. Ma lihtsalt arvasin, et mul on juba väga palju jämedat lõnga kogunenud aga kahest esimesest kattest kaugemale nendega ei jõudnud. Tellin aga uusi koguseid. Rohelisi. osa värsket lõnga kulus juba padjalegi.


Esimene jõulukaart laekus. Mõni inimene lihtsalt ON nummim kui teine. Juba ümbrik tegi tuju heaks.

Ja sellist manusega kaarti polegi ma varem näinud. Aitäh armas Anna.

Sass on meil ainuke kes õues ka tegeleb. Midagi tema püüdis ja sellega mängis aga meie ei saanudki aru, mis talle nii palju rõõmu tegi, et sellega pikalt hullata. Mingi ühe käpa värk igatahes see oli.

19.12 Juba öösel hakkas plussi poole kiskuma ja hommikuks oli +1,5 C . Olulist lume kahanemist silmaga veel ei seleta aga kindlasti on see kahanemine toimunud. Mustad jõulud poleks mingi ime kui ilmajuttu kuulata.
20.12 öösel jälle -7C ja päevgi miinuses. -4C kuni -5C. Õhtul hakkas temperatuur jälle tõusma. Öösel juba +2,2C.
21.12 Pööripäev. Kuidagi ootamatult tuli. Maagilisi rituaale ei teinud. Temperatuur kerges plussis ja aegajalt sibistas mingit uduvihma. Lumi kahaneb aga tõenäoliselt kõik jõuluks ära ei sula. Kui ka mujalt maa paljaks läheb siis need tuisuvaalud kestavad ilmselt suure kevadeni

Kuidas mõõta kas Max on kasvanud. Kassid ise pakuvad võimaluse välja.


22.12 Ikka plusskraadid, pime ja üldse mitte meeldiv. Lumeseis selline, et vägisi lähevad mõtted kevadele
ei enam mütsi ega midagi aga okaspuud hakkavad taas paistma
vihm uuristab urgusid
pool on läinud, pool on alles
eksole, kevad tuleb samamoodi
Linnukesed pakuvad rõõmu nii endale kui kaslastele. Rasvapallid on eriti populaarsed just varbluttide seas aga mitte ainult


Kohe, kohe on jõulud ja jõuluvana ja palju armsaid külalisi. Oleks vaid, et viirus oodatuid maha ei murraks. Uus ports raamatuid ka Mirkost tellitud ja kõik vajalikud lõngadki diivani istmepatjadele katete heegeldamiseks olemas. Üks saab täna ilmselt juba ka valmis, kaks jääb veel. Aga sellest kõigest juba uuel aastal. Arvan, et selleks aastaks aitab. Nii ilma uperpallide jäädvustamisest kui muidu lobisemisest.
Olge kõik hoitud, tulgu teie jõulud imelised ja rahulikud ning uus aasta rõõmu ja tralliga. 2023-ni💖💖💖🎄🎄🎄


4 kommentaari:

 1. Ilusaid jõule ja head uut aastat! Ikka tervist ja edu ettevõtmistes!

  VastaKustuta
 2. Hääd jõulurahu! Tervist ja palju põnevaid taimi uude aastasse! :)

  VastaKustuta
 3. Rahulisi Jõulupühi Taga tallu! Olge hoitud kõik!

  VastaKustuta
 4. Hanged ja lumemütsid on siin võimsad! Ilmselt nüüdseks küll juba jõudsalt kahanenud, kuid siiski!
  Kaunist aastalõppu ja vinget uut! ;)

  VastaKustuta