...on eelmine, see läinud 2021 veel lõpetamata seisus...

...ja püüangi selle nüüd ära lõpetada. Suure hilinemisega. Normaalsed blogijad ja muidu inimesed loetlevad juba uue 2022 aasta töövõite ja muidu toredaid või ka vähemtoredaid juhtumisi aga mina oskasin ennast aasta eeleelviimasl päeval EMO-s kinni võtta lasta ja peaaegu kaheks nädalaks haiglasse  pista. Põhjuseks uus ja täiesti müstiline vaskuliidi lööve jalalabadel, mis kiirest nii käest läks, et jalad nägid välja nagu oleks ma neid vahelduse mõttes natuke lõkkes hoidnud. Praegu paranen ja jõudsalt kuigi suurimad augud võtavad isegi ehk veel rohkem kui kuu paranemiseks. Igatahes tunnen ennast peale seda haiglatuuri märksa paremini kui enne ja seda igas mõttes. 

Olin detsembris nii tubli, et tegin üsna korralikult ilmamärkmeid, et aasta korrektselt lõpule viia. Lasin need märkmed Ülol isegi haigemajja tuua ja siis tundusid need täiesti ebaolulised ja kirjutamiseks polnud ka mingit isu. Need märkmed tunduvad ka praegu täiesti mitteolulised ja selleks, et detsembrist mälestus jääks piisab ka piltidest. Ilmast on täpsemalt võimalik alati lugeda armsate õdede aianduses blogidest 😀 Miks nii palju pilte ? Aga eriliseks teeb 2021 aasta see, et talv algas detsembris ja tuli, et jääda

05.12.2021  palju lund, on olnud tuisku aga palju päikest ka ja seis selline

08.12.2021 esines ka pakast, nt. 07.12 oli varahommikune termomeetri näit -27,6 C, kassid on tubased, härmatab
11.12.2021, ikka on külm ja otse loomulikult siis ka päikseline, linnukesed on toidetud, kassid endiselt tubased, kütame palju kaminat, sest tedagi elekter...Jõulukuul juhtub ikka ilusaid asju. Sain Annalt üllatuskingi, imearmsa hullu aiaingli 💓

Oh mind ja mu ülestähendusi. Ma nagu mäletan, et kusagil vahepeal oli sula aga sellist pisiasja ma ju ometi üles ei tähenda. No igatahes on järgmisel pildil täiesti uus ja värske lumi ja eks teistelgi piltidel, peaks olema 18.12.2021Jõululaupäeval oli üks väheseid päikesevabu päevi. Kusti ei lahku enam kamina eest, Sass on vapram ja üritab ikka hea vormi hoidmiseks natuke jalutuskäike teha, lühikesi aga siiski


Olid need ilmad nüüd täpselt sedasi ja just nendel kuupäevadel polegi eriti oluline. Oluline oli, et detsembris oli talv koos kõikide atraktsioonidega mis talve käsutada on. Jõulupühadesse mahtus ka imetore jõuluüritus, mis orienteerit ennekõike neile pisikestele kes veel jõuluvana usuvad ja seeläbi muudavad jõulud just neiks õigeiks lastes oma rõõmul ka täiskasvanuile ja peaaegu täiskasvanuile paista. Jõuluvanaga olid päev enne läbirääkimised. Kuhu kingid jms oluline oli vaja kokku leppida.

Üks väike tegemine mahtus ka detsembrisse. Selliste asjade tegemiseks on vaja head tutvust kõikvõimalike vaimukate ja vajalike asjade loomisega tegeleva tubli väikefirma jäätmekastiga. Mul on ja vahel satuvad meie koju asjad, mis esialgu ongi lihtsalt asjad millest saab ehk midagi teha. Ideed tulevad seda varandust vaadeldes. Seekord sai meie mandalalaud väikese kaaslase statsionaarse käsitöö hoidmise anumaga. saab kasutada ka lõnga paigalhoidjana kõikvõimaliku punumise ajal.

No ja ongi kõik. Aasta suurt kokkuvõtet ei oskagi teha. Raske oli aga hakkama sai isegi aed ja seda tänu imetoredatele sõpradel ja sugulastele. Seda ma lubasin, et 2022 suve kavatsen ma vaatamata mistahes hädadele ja võimalikele äpardustele veeta meie aias, sest kolmandat hooaega ilma aednikuta aed enam üle ei elaks. Siis algaks sundlikvideerimine ja selleks pole ma veel kaugeltki valmis. Tõsi mõned uued peenrakesed või peenraosad, mis meeles mõlguvad ilmselt mõlkuvateks mõteteks jäävadki aga mine sa tea😏
Loodan, et uus 2022 tuleb mõistlikum, rõõmsam, meeldejäävam. Soovin, et lõpeks see maailma haaranud hullus ja et Eesti saaks juhid kelle peas ikka kõik mutrid ja hammasrattad korralikult ning tulemuslikult töötavad. Uus elagu alati !

8 kommentaari:

 1. Seda on rõõm lugeda, et paraned. See on kõige tähtsam. :)
  Tänavune tali on tõepoolest ühe kuu võrra pikem...kui märtsis ikka läheb kevadeks. No unistada ikka võib. :)

  VastaKustuta
 2. Kiiret paranemist! Ja selle viimase lõigu soovidele kirjutan ka täiega alla. Ilm on aga puhas nauding!

  VastaKustuta
 3. rõõm oli lugeda! Püsi toores! ja tervita J/Vana...

  VastaKustuta
 4. Vau! Sul on kätt ja silma igasuguste toreduste loomiseks. Nii et see on väga hea, et teile sinna kraami satub.
  Eriline talv, lumi ja tuult nii vähe, et see püsis pidevalt puudel.
  Kui jaanuaril ots käes on kõik juba hoopis parem. valgus on juba muutunud

  VastaKustuta
 5. Lugesin, sus postitust ja leidsin ohe mitu kokkulangevust. Minagi jõudsin EMOsse, küll meeletu jalavaluga aga ma teadsin, et ükskord see aeg tuleb. Mõtlen minagi oma kevadistele uutele projektidele ja olen murelik, et pean abijõudu palkama, sest kivide veeretamine ja labidatöö vist jäävad ära, aga ehk kevadeks siiski saan need seljalülid paremasse paika, loll lootus, ma tean. Edu ja vaimukust su töödesse!
  ja siis see veel see blogimine. Minu oma oli pikas varjusurmas, mõtteid nagu oli aga aega ja ilmselt seda päris tahtmist ei olnud. Nüüd olen uuel teel ja mõtteid on palju ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seda on kurb kuulda, et seljaga kehvad lood. Aina nooremana meid need hädad tabavad. Kõige rohkem on abi heast füsiost ja spetsiifilisest võimlemisest. Mul on matt arvutist vaadates selja taga ja võimlemine elustiiiliks muutunud. Muidugi ka meedikud aga endast sõltub ikka vastikult palju :) Igatahes ole tubli, ära meelt heida ja ära mingil juhul alla anna. Kallistan.

   Kustuta
 6. Head tervist ja rõõmsat meelt!

  VastaKustuta
 7. Need puutööd on kohe väga ilusad ja pealegi praktilised ka!

  VastaKustuta