...aasta 2024 kätte jõudnud...

 ...ja mul on tugev kahtlus, et aasta number vahetus kogu maakeral. Seega jaanuar 2024.

Nagu teada suutsin ennast ikka aastavahetuseks kliinikumist välja kaubelda. See oli ainuõige käik, sest mingeid raskusi ega tüsistusi peale kaotsi läinud vererõhu mul pole. Ja see rõhu kadumine pole ka eriline uudis ning peagi on rõhku parasjagu või isegi veidi rohkem kui parasjagu.

Imelised päikeselised päevad. Lükkasin pildistamist ikka edasi homsesse aga siis tuli pilvine homme ja suure lumesajuga ülehomme. Kui päikene uuesti paistma sättis olin hoolsam. Kuigi jah, kaua sa seda ühte ilugi pildistad. 

Kõige madalam temperatuur jaanuari esimesel nädalal oli -24,5 C. Enamasti ikka -18 ja -22 vahel. Kui tuult ei ole on seda võimalik välja kannatada küll. Tuulega on sellised miinused ikka täiesti talumatud. Õnneks pole sundust, mis mind sellise ilmaga värsket õhku hingama ajaks. Aga kõigile teelistele tundsin kaasa küll.

Paar klõpsu esimesest nädalast.

loojang 06.01

hommik 07.01
hommik 07.01

Teine nädal alustas soojenemisega kuni lausa palav hakkas. Täna (10.01) oli päeval +1,5. Eriti ei olnud ka tuult. Mine või lühikestes pükstes ja vestiväel. Eks seda palavust vaid üheks päevaks jätkuski aga pakast ka ei olnud. Selline kena keskmine talv. Temperatuur pendeldas siia ja sinnapoole -10 C-t. Toimetasime vaikselt oma toimetamisi ja tegime oma tegemisi.

Vahepeal vähemaks jäänu lumi sai 16.01 lisa. Linnumaja katuselt on ühe saju hulk kenasti näha.


17.01 on hommikul päikest lubav. Iga minut päikesepaistet on väärtus ja palsam hingele ning silmadele


kelle nina?


19. 01 on taas päikest näha. Linnukesi meil toidul on palju aga sortiment suhteliselt ahtake. Rasva- ja sinitihased, põldvarblased, metsvindid, leevikesed, puukoristajad, väike-kirjurähn, pasknäär, vares, harakas ja mingid pisilinnud ka vilksatavad aga nemad meie poolt pakutavast toidust loobuvad. Pole eriti ka pildistanud. Aga üks kohustuslik tihase pilt peab ikka olema.


Pintsli leidsin ka lõpuks üles. Ilmselgelt on see kunstitundide mõju. Juhendaja palve oli, et teeksime ilma mõtlemata ja nii nagu torust tuleb ja kasutaksime akrüüli ning õpetatud töövõtteid. Ma eriliste võteteni ei jõudnud. Ma eriliste võteteni ei jõudnud. Enne kulusid 2 tundi, mis kestsid pea 3 tundi ära. Kodus hakkasin nägema, et peale kassi (ilmselt juhtus hiina õnnekass tulema) veel mitmeid tegelasi

Taipasin, et naljakaid abstraktsioonidele lähedasi pilte saab teha nagu laudu. Tuleb tekitada segane taust ja sellest siis hakata tegelasi otsima. Alus sai pisut igavavõitu aga midagi on alati
Hiielaane neitsid

Selles tuules tegin veel ühe lauakese ka otsa.
kuningal on kullast kroon
on kuningannal ka
ent sel kel istumiseks troon
on tegelikult valitseja


23.01 Sula. Maksimum temperatuur ulatus lausa +4C-ni. paraku on tuul juba eile õhtust saadik pööraselt puhunud. Teisel korrusel oli üsna häälekas ja kassid ei tulnudki meie juurde. Valgus on nagu sooja kevadvihma ajal. Aga, oh kevad. Üldiselt mitte väga närvidele käiva jaanuari taga ootab ülipikk veebruar ja närve näriv märts. Alles aprillis on ehk lootust õue mängima saada.
Seniks tuleb toas mängida. 
Must kass hoiab musta auku I

24.01 +2C, natuke siia ja sinnapoole. Õhtul vaikne langus. Miinusesse ei tarvitse jõuda. Tuule hullus on üle läinud. Taevas on madal ka hall. Pilti teha pole mõtet. Lumi on vajunud. Iirirohelisi laike on juba päris palju. Linnukesed tunduvad nii väikesed, sest külmakraadidele omast kohevust pole. 
Ja muidugi on selliste ilmadega libedus, libedus, libedus. Õhtune pintslitöö.
Must kass hoiab musta auku II

25.01 Pilves ja pime, ajuti kerge lumesadu. Temperatuur püsib veel plussis aga vaevaliselt.
Et olen lauasoonele sattunud, siis järgmine on selline.
Leidub ikka igasuguseid !


27.01 Lund on nii, nii väheks jäänud. Temperatuur ongi valdavalt kergesse plussi jäänud mõningaste pendeldustega kergesse miinusesse. Põletasin uutesse laudadesse pilte ja peale kolmandat lauda umbes pooletunnise viitega hakkas vinguandur tööle. Täiesti tervistkahjustav, lausa tappev tegevus nagu välja tuleb. 

29. 01 Sula. Temperatuur +2,5C, +3,4C, +4,5C, tuulutab. Varsti saab lumi otsa. Sõbra vesti viimane silmus sai lõpuks kootud. Pidev võitlus mingi müstilise unehädaga päeval on kõiki tegemisi venitanud nagu kummi. Aga nüüd on jäänud vaid pesu ja pressimine. saab ometigi uue projekti juurde minna. Aina rohkem püsib pintsel peas. Teadagi. Märtsis pintseldan nagu hull, sest varsti enam ei saa. Aru ma ei saa, miks mul see liinile saamine nii kaua aega võtab. Eriti veel sel aastal kui maalikursus ka käsil.
Lauda ka.
Kummituslik


30. 01 Niisiis hakkab jaanuar otsa saama. Nii tahaks öelda, et üks kuu veel ja voilaa, ongi kevad. Aga elukogemus ütleb, et märts ei ole veel sugugi kevad. Aga nagu hää sõps ütles, saad ju juba külvata. Ja saangi. Ja ongi palju seemneid mida külvata. Kui tellisin läks lappama.
Temperatuur + 1,9C. Midagi toimuv aga ma ei saa aru kas see on udu või mingid väga peened ja tihedad sademed. Kassid ka ei taha õue minna. Nende kasuka järgi saaks hinnata, mis toimub.
Homme on asjatoimetusi ja ei tea kas arvutini jõuan. Seega lõpetan jaanuari veel ühe lauajupiga
Tuulest viidud

2 kommentaari:

  1. Puhas kunst! :) On rõõm nii palju uusi laudu näha.

    VastaKustuta
  2. Minagi naudin sinu lauamaalimist! nüüd veel lisaks akrüül ka.Oled ikka andekas!

    VastaKustuta