lehekuu leelotused 3

12.05 ja 13.05 - ei need pole maikuu ilmad. Meie vihma ega muid sademeid ei saanud aga külm ja tuuline kuni väga tuuline minu kuningliku meelega ei sobinud kohe kuidagi. imetlen sõnajalgade rullimist.
Ja neid on palju, igaüks isemoodi, üks nunnum kui teine

14.05 - ikka külm ja vihma võimaluski suurem kui kahel eelmisel päeval aga ega loodus seisma pole jäänud. Esimesed õied hapukirsipuul ja lilleilugi on lisandunud. Päeval hakkas vihma törtsutama. Sellised kiired törtsud olid. Ja õhtupoole tuli ka natuke lörtsi ja pehmet rahet. See ei ole mai ma ütlen.
Pilti lasi ikka natuke teha.

no ütleks ometi keegi selle sõnajala nime (suvehaljas ja turbopaljuneja)

lilleke rohus

lavendel Lavandula ´Platinum Gold `

Lamarcki toompihlakaas Amelancier Lamarjii

Veel veidi suurt kivilatseda valget mätast ei väsi ma kiitmast ega imetlemast - igihaljas ibeeris Iberis sempervirens ´Tahoe `

roomav kirsipuu Prunus pumila var depressa

Willkommi keraslill Globularia punctata varajases staadiumis

15.05 - Külm, külm, külm. Kerge öökülm oli ka. Näputäis peenemaid sinilollikesi jõudis juba eile Tartusse aga Ülo oli juba kodus kahjuks. Aga täna saan ma need kätte. Õnneks pole tõesti palju vaja !
Tänaseid pilte sibulikest ja muidu lilledest.

ussikeeljas prohvetilill Arnebia pulchra, tore kauamängiv lilleke

punased kriimulad on täiesti uskumatult ilusad

kui botaanikaaias on epid juba täisilus siis meie aias alles esimesed julged katsetused
vaskpunane epimeedium Epimedium x warleyense ´Orange Queen `

milline värv - suurelehine brunnera B, macrophylla ´Green Gold `

Kolm kõrvikut Futumaalt, mis ka lõpuks õide on löönud


kevadine seahernes Lathyrus vernus var alboroseum - pole kahjuks pooltki nii uhke kui liik aga armas kompaktne seegi

Männikus on salamisi õitsema läinud üks Hallani toodud rododest. Tervest põõsast ei saa pilti näidata, sest võrk o ümber ja sel aastal jääbki. Kitsed kõnnivad peaaegu õues. Ei ole ju Meerit valvamas
nime ei oska kahjuks öelda

ussuuri püvilill F. ussuriensis - tants

kirju püvilill F. meleagris ´Võrumaa `

kurdi püvilill Fritillaria crassifolia ssp kurdica

buhhaara juuno J. bucharica

kamtšatka kolmiklill Trillium chamschatcense

rait-kolmiklill T. kurabayashii

siinkohal vajan küll abi, kas raotu või talbjas ?????

täitsa tuttuus, tegelikult Anni ja Lagle eelmise sünnipäeva kink ´Orange Princess `avanemas

´Ali Baba `

Mai on siis sisuliselt pooleks läinud. Mina istun enamasti toas ja tunnen kuidas närvikava hakkab kaosesse liikuma ja peenardes õitsevad võililled mida ma kätte ei saa. See, et ilmad on nirud on minu jaoks praegu kergendus. Kuidas ma ennast siis veel tunneks kui imad ilusad oleks. No vähemalt kutsuti mind järgmisel nädalal tohtrihärraga kohtuma. Äkki remondivad midagi lõpuks ära ka. Lootus pidi viimasena surema kuigi mõned arvavad, et eelviimasena. Viimane pidada lootja ise olema. Aga sellega on veel aega. Lõppu lihtsalt üks ilus pilt.


1 kommentaar:

  1. Tõesti väga jahe mai. Head on selle juures tegelikult ka...mäletan kuidas ühes maikuus oli 28 kraadi varjus ja kuidas tulbid kolme-nelja päevaga ära pudisesid, sisuliselt varrel kuivades, sest põud oli ka ja kõike ei jõudnud kasta. Praeguse jahedaga õitsevad tulbid mitu nädalat. Umbrohi pole ka selle jahedaga kasvu alustanud. Aga muu loodus, jah, metsad lehtivad juba mai algusest saadik, meie tänava kased on seniajani hiirekõrvus ja ilmakalender näitab kuni silmapiirini, et nii jääbki. Aga lootust peab alati kasvõi natukene tagataskus tallel olema nii ühe kui teise asja jaoks sest lootus on see õli mis elu hammasrattad liikumise peal hoiab. Mina usun küll, et juba järgmine nädal toob häid uudiseid. :)

    VastaKustuta